Blog

Zelený jíl, též zvaný francouzský, je přírodní prostředek, který se pro léčbu používá od pravěku. Byl to nejjednodušší a nejlevnější prostředek.
A co vlastně jíl je?Francouzský zelený jíl je zcela přírodní přípravek, sterilní, který obsahuje hlavně tyto kysličníky: křemičitý, hlinitý, vápenatý, železitý, hořečnatý, sodný, manganatý, fosforečný. A...

Z pohledu Tradiční čínské medicíny máme dva základní typy. Útok vnějšího chladu (yinu), tedy klasické nachlazení, kdy prostydnete a útok vnějšího tepla (yangu), tedy infekce, kdy na vás někdo nemocný "prskne".
V obou případech většinou dojde k zablokování obranné energie organismu, tzv. wei čchi. To může vyvolat pocit chladu, zimnice, horečky,...

Podle tradiční čínské medicíny lze dělit lidi do pěti základních skupin dle jejich vzezření, vzorcích chování a typu onemocnění. Toto jest základní charakteristika jednotlivých konstitučních typů a orientační stravovací doporučení.
Horký typ
Doporučená jídla:
Chladné potraviny, čím dále od středu, tím lépe. Nutno dbát na soustředěné a klidné...

Imunita

01.05.2021

V Tradiční čínské medicíně se předpokládá, že pokud máte dobrou imunitu, tedy obranyschopnost organismu, ubráníte se jakékoliv bakterii či viru. Hlavní obrannou složkou je tzv. wei čchi.
Je součástí celkové energie těla. Proudí v podkoží a je ochranou před napadení vnějšími škodlivinami. Její dysfunkce se v první řadě projevuje postižením plic a...

Ekzém

01.05.2021

Léčba kožních potíží je z našeho pohledu o potlačování obtěžujících projevů. Například pomocí mastí a krémů, které po určité době přestanou ale zabírat.
Z pohledu Tradiční čínské medicíny jde o řešení vnitřní příčiny, po jejímž uzdravení vnější projev na kůži zmizí. Napořád.
Ve většině případů se jedná o vlhké horko (termín tčm), které se usadí v...

Angína, bolest v krku
047 Bílý zámotek
Rýma, dutiny
005 Nosní vánek
Bolest v krku, počátek virózy
017 Odvedení toxinu
Zánět středního ucha
010 Otevření dveří
047 Bílý zámotek
Zánět dutin (sinusitida)
005 Nosní vánek
010 Otevření dveří
047 Bílý zámotek
Akutní infekce
Zimnice, třesavka

Cukrovka

01.05.2021


Diabetes je onemocnění projevující se poruchou metabolismu cukrů, kdy hodnota glukózy přesáhne 10 mmol/l. Rozeznáváme dva typy cukrovky.Diabetes 1. typu může být už vrozený a nezáleží tolik na tělesné konstituci a stravě. U diabetu 2. typu naopak ano a vzniká později, většinou v dospělém věku, převážně u jedinců s nadváhou a špatnou životosprávou.
Z...

Bolesti zad

01.05.2021

Z pohledu Tradiční čínské medicíny se jedná o tak zvané BI syndromy. Patří sem poúrazové bolesti svalů, kostí a šlach, pohmožděniny, křeče a ztuhlost, degenerativní změny páteře, ischias, revmatické bolesti, bolesti z přetížení, záněty.
Pomoc je zaměřena na utišení bolesti a nápravu příčiny problému. Bylinné směsi mají tedy účinek na posílení jater...

Artróza

01.05.2021

Je bolestivé onemocnění kloubů, které v pokročilejším stadiu vede k jejich deformaci. Dříve tyto potíže postihovaly osoby spíše staršího věku, ale v současné době jimi často trpí již mladí lidé.
Z pohledu Tradiční čínské medicíny je příčinou určitá dysfunkce na úrovni orgánové sítě ledvin a jater. Ledviny dle čínské medicíny spravují tvrdé části,...

Alergie

01.05.2021

Alergie má mnoho druhů, z nichž nejčastější jsou alergická rýma a alergie na potraviny. Jedná se o neadekvátní odpověď organismu na vnější podnět. Vyřešením příčiny lze alergii vyléčit zcela. Nastíním lehce oba problémy.
Alergická rýma se projevuje výtokem z nosu, který je tzv. vývodem plic. Jedná se tedy o postižení tohoto orgánu a k němu se...